Cemil Çınar Kimdir?
1993-2019 yılları arasında Chr.Hansen, PepsiCo ve BSH gibi görev yaptığı uluslararası şirketlerden sonra 26 yıllık kurumsal kariyerini noktalama kararı alarak,
İNNOVA Kurumsal Eğitim ve Danışmanlık Şirketini kurdu ve halen
Kurucu / CEO görevini sürdürmektedir.
Cemil Çınar

Cemil Çınar 1979 yılında İstanbul’da doğdu. Eğitim hayatını İstanbul’da sürdürdü. 2000 yılında tanıştığı Emine Hanım ile tarihler Eylül 2005’i gösterirken evlendi. Sırasıyla 2008’de Efe ve 2015’ de Ege isminde iki çocukları dünyaya geldi.

1993-2019 yılları arasında Chr.Hansen, PepsiCo ve BSH gibi görev yaptığı uluslararası şirketlerden sonra 26 yıllık kurumsal kariyerini noktalama kararı alarak, İNNOVA Kurumsal Eğitim ve Danışmanlık Şirketini kurdu ve halen Kurucu / CEO görevini sürdürmektedir.

Cemil Çınar hem iyi bir aile babası, hem iş hayatında başarılı bir lider hem de farklı düşünen inovasyon yönü güçlü sıra dışı bir adam. İnsan ilişkilerine verdiği önem ve vefa duygusunu ön planda tuttuğu dostluğu ile iş ve özel hayatında sevilen, sayılan ve güvenilen bir kişi olmuştur.

Yaşam boyu öğrenme tutkusu ile 40 yaşından sonra Bahçeşehir Üniversitesi – İşletme Yüksek Lisansına başlayıp tezini yazarken, paralelinde çok keyif aldığı gastronomi dünyasını yakından görmek için Anadolu Üniversitesi Aşçılık ve Gastronomi bölümünü bitirmiştir. Halen Felsefe öğrenimi devam etmektedir.


Hikaye Anlatıcılığı: Farklı Düşün Farklı Anlat

Hikâye anlatıcılığı ve hikâyeleştirme… Son zamanlarda bu kavramları oldukça fazla duyar olduk değil mi? Bu kavramlar artık giderek popülerleşiyor, sıklıkla kullanılıyorlar. Uzun zamandır ortalıklarda görünmeyen hikâye anlatıcıları yeniden kapımızı çalmaya başladı. Ve hatta artık evlere değil sahnelere de konuk oluyorlar. Fakat hikâye anlatıcılığı sadece sahne sanatı olarak değil iş dünyasında da çok değerli bir beceri olarak görülüyor.

Çok büyük şirketler hikâye anlatıcılığı ve hikâyeleştirmenin gücünden yararlanmak istiyor. Microsoft, IBM, Nike gibi dev şirketlerde “Chief Storytelling Officer” veya “Chief Storyteller” gibi pozisyonlar mevcut. Yani “Baş Hikâye Anlatıcısı.”

Hikâye Anlatıcılığı günümüzde yeni anlamlar kazanıyor. Artık hikâye anlatıcılığı dendiğinde sadece anlatıcılık sanatını değil, iş dünyasında aranan bir yetkinliği anlamamız gerekiyor. Bu kitapta hikâye anlatmanın tekniklerini öğrenirken dünyanın en iyi TEDx konuşmacılarının analizlerini de göreceksiniz. İş dünyasında ya da sosyal hayatınızda başarınızı bu kitapla yukarılara taşıyın, hikâyelerinizi etkili anlatın!