Gençlerle birlikte olmak her zaman iyi hissettiyor.

Öğrenmenin yaşı olduğuna inanmayan biri olarak, gençlerin düşünme sistemlerini olumlu yönde geliştiren, içsel kaynaklarını oluşturmasını ve kullanmasını öğreten kendini tanımasını sağlayan ve bunların sonunda da hedefini doğru olarak belirleyip bunu gerçekleştirmesine yarayan bir felsefe ile onların yanında olmayı oldukça önemsiyorum.
Gelecek kuşaklara tecrübelerimi aktarmak, bakış açılarında farklı düşenebilecekleri alanları oluşturmak, onları yeni dünya düzenine göre yetiştirmek ve geliştirmek en büyük hedeflerimden biri.

Bu bağlamda, özellikle lise ve üniversite öğrencileri ile birlikte öğrenci kulüp etkinliklerinde yer alarak binlerce öğrenciyle buluşma fırsatım oldu. İnteraktif bir ortamda bir araya geldiğimiz öğrenciler ile zaman geçirmek ise paha biçilemez bir duygu..


Hikaye Anlatıcılığı: Farklı Düşün Farklı Anlat

Hikâye anlatıcılığı ve hikâyeleştirme… Son zamanlarda bu kavramları oldukça fazla duyar olduk değil mi? Bu kavramlar artık giderek popülerleşiyor, sıklıkla kullanılıyorlar. Uzun zamandır ortalıklarda görünmeyen hikâye anlatıcıları yeniden kapımızı çalmaya başladı. Ve hatta artık evlere değil sahnelere de konuk oluyorlar. Fakat hikâye anlatıcılığı sadece sahne sanatı olarak değil iş dünyasında da çok değerli bir beceri olarak görülüyor.

Çok büyük şirketler hikâye anlatıcılığı ve hikâyeleştirmenin gücünden yararlanmak istiyor. Microsoft, IBM, Nike gibi dev şirketlerde “Chief Storytelling Officer” veya “Chief Storyteller” gibi pozisyonlar mevcut. Yani “Baş Hikâye Anlatıcısı.”

Hikâye Anlatıcılığı günümüzde yeni anlamlar kazanıyor. Artık hikâye anlatıcılığı dendiğinde sadece anlatıcılık sanatını değil, iş dünyasında aranan bir yetkinliği anlamamız gerekiyor. Bu kitapta hikâye anlatmanın tekniklerini öğrenirken dünyanın en iyi TEDx konuşmacılarının analizlerini de göreceksiniz. İş dünyasında ya da sosyal hayatınızda başarınızı bu kitapla yukarılara taşıyın, hikâyelerinizi etkili anlatın!