Hikâyeni anlatmak için farklı düşün…

Hepiniz bir hikâyenin kahramanısınız ve farkında olmadan gün içerisinde birçok hikâye anlatıyorsunuz; fakat, insanların aklında kalmak, yüreklerine dokunmak, sunum yaparken insanları ikna etmek istiyorsanız mutlaka Hikâye Anlatıcılığı’nın gücünden faydalanmalısınız.

Hayatta hikâyesi olan herkese, profesyonellere, sosyal hayatta farklı olmak isteyenlere, topluluk önünde etkili konuşmak ve sunumlar yapabilmeyi hedefleyenlere, insanları harekete geçiren etkileyici bir hikâye anlatabilmeyi arzulayanlara, hikâyenin gücünü günlük yaşamında ve iş hayatında kullanmak isteyen herkese kapım açık.


Hikaye Anlatıcılığı: Farklı Düşün Farklı Anlat

Hikâye anlatıcılığı ve hikâyeleştirme… Son zamanlarda bu kavramları oldukça fazla duyar olduk değil mi? Bu kavramlar artık giderek popülerleşiyor, sıklıkla kullanılıyorlar. Uzun zamandır ortalıklarda görünmeyen hikâye anlatıcıları yeniden kapımızı çalmaya başladı. Ve hatta artık evlere değil sahnelere de konuk oluyorlar. Fakat hikâye anlatıcılığı sadece sahne sanatı olarak değil iş dünyasında da çok değerli bir beceri olarak görülüyor.

Çok büyük şirketler hikâye anlatıcılığı ve hikâyeleştirmenin gücünden yararlanmak istiyor. Microsoft, IBM, Nike gibi dev şirketlerde “Chief Storytelling Officer” veya “Chief Storyteller” gibi pozisyonlar mevcut. Yani “Baş Hikâye Anlatıcısı.”

Hikâye Anlatıcılığı günümüzde yeni anlamlar kazanıyor. Artık hikâye anlatıcılığı dendiğinde sadece anlatıcılık sanatını değil, iş dünyasında aranan bir yetkinliği anlamamız gerekiyor. Bu kitapta hikâye anlatmanın tekniklerini öğrenirken dünyanın en iyi TEDx konuşmacılarının analizlerini de göreceksiniz. İş dünyasında ya da sosyal hayatınızda başarınızı bu kitapla yukarılara taşıyın, hikâyelerinizi etkili anlatın!