Hep merak edilen soruların cevaplarını vererek başlayayım. 

Koçluk sorulara, mentorluk tavsiyeye, bilgiye, deneyime odaklanır. Koçlukta hedefler beceri ve davranış biçimleri geliştirmeye odaklıdır. Mentorluk ise hedefler, kişisel gelişime ve kariyere yöneliktir. Profesyonel iş hayatım boyunca gerek koçluk gerekse mentorluk desteğini üstatlarımdan keyifle aldım. Sonrasında onlarca menti’ye gönüllü olarak destek sağladım. Profesyonel koçluk eğitimlerimi tamamlayarak IAF sertifikalı “Yaşam Koçluğu” ve “Eğitim Koçluğu” hizmetlerini 500+ üzerinde seansla katma değere dönüştürmenin gururunu yaşıyorum. Gizlilik ilkesi nedeniyle elbette paylaşamıyorum ancak şu kadarını söylemeliyim ki; hiç bir şey dışarıdan göründüğü gibi değil, her gün farklı kişilerin hayatlarına konuk oluyorum ve onlarla birlikte bu keyifli mücadeleyi veriyorum. 

Profesyonel destek talepleriniz konusunda tüm iletişim kanallarım sizlere açık, keyifle ve memnuniyetle…


Yaşam Koçluğu

Eğitim Koçluğu

Öğrenci Koçluğu

 

Yönetici Koçluğu

Girişimci Koçluğu

Kariyer Koçluğu

Kişisel Gelişim Koçluğu

Bireysel Koçluk

Veliaht Koçluğu

Hikaye Anlatıcılığı: Farklı Düşün Farklı Anlat

Hikâye anlatıcılığı ve hikâyeleştirme… Son zamanlarda bu kavramları oldukça fazla duyar olduk değil mi? Bu kavramlar artık giderek popülerleşiyor, sıklıkla kullanılıyorlar. Uzun zamandır ortalıklarda görünmeyen hikâye anlatıcıları yeniden kapımızı çalmaya başladı. Ve hatta artık evlere değil sahnelere de konuk oluyorlar. Fakat hikâye anlatıcılığı sadece sahne sanatı olarak değil iş dünyasında da çok değerli bir beceri olarak görülüyor.

Çok büyük şirketler hikâye anlatıcılığı ve hikâyeleştirmenin gücünden yararlanmak istiyor. Microsoft, IBM, Nike gibi dev şirketlerde “Chief Storytelling Officer” veya “Chief Storyteller” gibi pozisyonlar mevcut. Yani “Baş Hikâye Anlatıcısı.”

Hikâye Anlatıcılığı günümüzde yeni anlamlar kazanıyor. Artık hikâye anlatıcılığı dendiğinde sadece anlatıcılık sanatını değil, iş dünyasında aranan bir yetkinliği anlamamız gerekiyor. Bu kitapta hikâye anlatmanın tekniklerini öğrenirken dünyanın en iyi TEDx konuşmacılarının analizlerini de göreceksiniz. İş dünyasında ya da sosyal hayatınızda başarınızı bu kitapla yukarılara taşıyın, hikâyelerinizi etkili anlatın!